Fala uderzeniowa

Nowoczesne zabiegi

Fala uderzeniowa - co to jest?

Wytwarzana pod wysokim ciśnieniem fala o niewielkiej częstotliwości celnie trafia w źródło bólu lub miejsce objęte schorzeniem. Fala uderzeniowa emitowana jest przez głowice specjalistycznego urządzenia, która dotknięta do skóry w szybki i nieinwazyjny sposób przenika przez nią na głębokości kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce. Terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej to innowacyjna i skuteczna metoda niwelowania przewlekłego bólu więzadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych, czy nawet kości. Największą zaletą terapii jest przyspieszenie procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Warto również podkreślić, że terapia falą uderzeniową wpływa na rozpuszczanie się zwapniałych fibroblastów, zmniejszenie napięcia mięśni oraz zwiększenie produkcji kolagenu.

Jakie wygląda zabieg falą uderzeniową?

Zabiegi falą uderzeniową są niezwykle bezpieczne i nieinwazyjne. Z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, wytwarzana jest tzw. fala uderzeniowa, która celnie trafia w miejsce schorzenia. Innymi słowy, aparat generuje ciśnienie w zakresie od 10 do 100 MPa w czasie około 10 nanosekund. Wówczas powstaje fala, która emitowana jest przez głowicę urządzenia i  po przyłożeniu do bolesnego miejsca wnika w skórę na głębokość około kilku centymetrów. Czas trwania zabiegu zależy od zastosowanej przez specjalistę metody terapii. Standardowo zabieg będzie trwał w granicach od 5 do 10 minut. Aby otrzymać zadowalające rezultaty wykonuje się kilka zabiegów (od 4 do 6) z odstępami co kilka dni. W zależności od rodzaju schorzenia stosowane są różnego rodzaju fale z określoną częstotliwością impulsów oraz głębokością penetracji fal.

Wskazania do terapii falą uderzeniową

Ponieważ fala uderzeniowa precyzyjnie i miejscowo niweluje bóle różnego pochodzenia, w szczególności zalecana jest dla następujących jednostek chorobowych:

  • ból kręgosłupa odcinka szyjnego,
  • ból stawu barkowego,
  • bóle ścięgien, w tym zapalenie rzepki czy ścięgna Achillesa,
  • łokieć tenisisty lub golfisty,
  • schorzenie zwane kolano skoczka,
  • ostrogi piętowe,
  • zmiany zwyrodnieniowe w okolicy nadgarstka,
  • wszelkie bóle pourazowe,
  • stany zapalne przyczepu mięśni oraz powięzi podeszwowej,
  • wzmożone napięcie mięśniowe,
  • tendopatia i uszkodzenie stożka rotatorów,
  • zwapnienia w okolicach ścięgien,
  • przewlekła entezopatia.

Efekty leczenia falą uderzeniową

(najedź lub kliknij na tabelkę)

Działa przeciwbólowo

Trafia bezpośrednio w ognisko bólu i stopniowo je eliminuje.

Łagodzi stany zapalne

Powoduje wzrost przepływu krwi i zmniejszenie odczynu zapalnego w miejscu poddawanym działaniu fali

Niweluje rozstępy i blizny

Mobilizuje skórę do przemodelowania kolagenu - organizm wytworzy nowe włókna, które uzupełnią brakujące fragmenty sieci i wesprą tkankę w szybszej regeneracji.

Poprawia krążenie krwi

Poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów i lepsze ukrwienie w tkankach.

Wspomaga leczenie kości po złamaniach

Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Dotlenienie i ukrwienie tkanek.

Przyspiesza metabolizm

Efektem fali uderzeniowej na organizm jest działanie ukrwienie, które odpowiada za polepszenie metabolizmu i mikrocyrkulacji.

Jak wygląda urządzenie do fali uderzeniowej?

Skontaktuj się z nami już teraz!