Masaż wibracyjny

Niwelacja bólu poprzez naturalną regeneracje!

Bezpiecznie

Mobilnie

Skutecznie

Jak działa masaż wibracyjny?

Wibroterapia nie jest nowością,  jej geneza sięga okresu antycznej Grecji i Rzymu. Forma terapii leczniczej i profilaktycznej, jaką jest wibroterapia ewoluowała przez wieki, by dziś stać się jedną ze skuteczniejszych form walki z dolegliwościami bólowym. Jej największą zaletą jest elastyczność w łączeniu z fizykoterapią oraz leczeniem farmakologicznym. Może być stosowana jako zamiennik lub terapia wspomagająca. Terapia wibracjami wykorzystuje połączenie technologii i naturalnego impulsu do skutecznej walki z bólem. Wibracje mogą obejmować określony fragment ludzkiego ciała (wibracje lokalne) lub jego całość (WBV). Innowacją w wibroterapii  jest połączenie hybrydowe lokalnej wibracji oraz całego ciała.

Impuls do zmiany – skuteczność wibroterapii

Podczas terapii wibracjami organizm zostaje niejako zmuszony do odpowiedniej reakcji ogólnej oraz miejscowej. Działanie wibracji przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, działanie terapii wpływa więc też na narządy wewnętrzne. Odczuwalne efekty wibracji są niemalże natychmiastowe. Terapia wibracjami zwalcza ból, zwiększa ukrwienie, poprawia napięcie mięśniowe oraz działa metaboliczne. W naszym gabinecie wykorzystujemy wszechstronny i modułowy system RAM Vitberg, dzięki któremu w sposób naturalny pomożemy Ci pozbyć się bólu oraz zregenerujmy Twój organizm.

Darmowe testy

Oferujemy 8 dni darmowych testów!

Dzięki którym przekonasz się jakie korzyści przynosi wibroterapia!

Jakie zastosowania ma wibroterapia?

Działanie przeciwbólowe

Terapia wibracyjna jest potwierdzoną naukowo i zalecaną przez specjalistów metodą walki z bólem, nawet tym chronicznym lub przewlekłym. W zależności od dolegliwości pacjenta i poziomu odczuwalnego przez niego bólu stosuje się odpowiednie moduły i natężenie wibracja aż do ustąpienia lub zadowalającego uśmierzenia odczuwalnego przez pacjenta bólu. Wibracje stymulują te powierzchowne oraz głęboko zlokalizowane receptory bólowe. Jednym z istotniejszych efektów wibroterapii jest podniesienie progu bólu, co skutkuje mniejszym jego odczuwaniem w przyszłości.

Bóle kolan

Bóle kręgosłupa

Bóle bioder

Bóle szyi

Naturalna poprawa twojego krążenia

Liczne badania wskazują, że w wyniku wibracji następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwolnienie tętna oraz regulacja ciśnienia krwi. Co więcej, pod wpływem impulsu wibracyjnego w organizmie człowieka powstaje tlenek azotu, który ma zbawienny wpływ na krążenie. Warto wspomnieć, że już po 5 minutach wibracji o częstotliwości 50 Hz w organizmie człowieka następuje wzrost poziomu tlenu azotu we krwi. Tlenek azotu reguluje napięcie naczyń krwionośnych oraz na motorykę przewodu pokarmowego, funkcje neuroendokrynne i lokalny przepływ krwi. Terapia wibracyjna w szczególności polecana jest dla osób, które mają problemy z krążeniem. Problemy z każeniem mogą objawiać się obrzękami kończyn, powstaniem żylaków, uczuciem drętwienia itp.

Krążenie w nogach

Krążenie w szyi

Zdrowy wpływ na metabolizm twojego organizmu

Wibroterapia wzmacnia i przyspiesza Twój metabolizm. Bez użycia medykamentów w naturalny sposób możesz skutecznie poprawić prace swojego metabolizmu. Terapia wibracyjna wspomaga naturalny skurcz perystaltyczny jelit. Pracy jelit sprzyja również podniesienie niskiego ciśnienia w jamie brzusznej, które spowodowane jest zwiotczeniem mięśni brzucha. Dzięki wibracjom mięśnie brzucha ulegają wzmocnieniu, co ułatwia wypróżnianie się, a także poprawę samopoczucia. Zabiegi terapii wibracyjnej wpływają na zahamowanie adipogenezy i redukcja masy tłuszczowej, co skutkuje zwiększeniu wydatkowi energetycznemu oraz wzrostem masy mięśniowej.

Problemy metaboliczne

Odchudzanie

Regeneracja w sporcie

Terapia wibracyjna w służbie sportowcom i osobom aktywnym ma duże znaczenie, dzięki niej można znacząco przyspieszyć okres rekonwalescencji. Wibracje z zastosowaniem stosunkowo niskich częstotliwości drgań (około 15-50 Hz) powoduje zwiększenie poboru tlenu, utlenowanie krwi i mięśni oraz aktywizuje enzymy mięśniowe. Warto również wspomnieć, iż przy odpowiednim dobraniu wibracji oraz technice impulsowej wibrtoerpaia może okazać się bardzo skuteczna w zmniejszaniu zapalnie mięśni oraz szybszej rekonwalescenci po przebytych kontuzjach sportowych.

Regeneracja wszystkich partii ciała

Dowiedz się więcej o masażu wibracyjnym!